Architectural lighting

Arhitektūras gaisma

Decorative light

Dekoratīvā gaisma

Light control

Gaismas vadība

Outdoor light

Āra gaisma

 1. 1
 2. 2

Kas ir gaismas arhitektūra?

 • Gaismas arhitektūra ir vairāk nekā izgaismojuma aprēķins.

  Gaismas arhitektūra sākas ar izgaismojuma koncepcijas izstrādi, kad analizējam telpu, tās objektus un cilvēka pārvietošanos telpā, lai saprastu, ko nepieciešams izcelt un ko atstāt ēnā.

 • Ar labi plānotu un realizētu gaismu nodrošinām klientam maksimālu komfortu un akcentējam telpas labās īpašības. Tā iespējams arī celt darba produktivitāti.
   

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7

Gaismu arhitektūras pamatprincipi

 • Individuāls risinājums. Gaismas arhitektūru katram projektam veidojam individuāli. Risinājums atkarīgs no lietotāja kustības telpā, dzīves ritma un paradumiem. Tie nosaka, cik daudz gaismas tiks izmantots, kāda būs gaismas vadība (sensori, slēdži), kas un ar kādiem gaismekļiem tiks akcentēts, lai panāktu vēlamo rezultātu.

 • Dažādu funkciju zonās nepieciešams atšķirīgs gaismas daudzums, tonis un izgaismojuma veids - izkliedēta gaisma, tieša virzīta gaisma vai atstarota gaisma. Detaļas pielāgojam individuāli, ņemot vērā klienta dzīves ritmu un vēlmes.
   

 • Gaismas kvalitāte.  Jāņem vērā ne tikai gaismekļa, bet arī gaismas kvalitāte, ko nosaka dažādi faktori:

  • gaismas viendabīgums: visiem gaismekļiem pie vienas dimmējuma pakāpes jāizstaro vienāda toņa un intensitātes gaisma;
  • gaismēnas robeža: jābūt maigai, gludai, patīkamai pārejai no gaismas uz ēnu;
  • espējami mazāks žilbinājums;
  • krāsu atveides indekss (CRI): gaismekļa spēja atveidot patiesu apgaismojamā objekta krāsu; indekss mērāms procentos - jo augstāks rādījums, jo tuvāks  saules gaismai, kas ir ideāls. Labs rādītājs ir virs 90%;
  • ultravioletais (UV) un infrasarkanais (IR) starojums: UV starojums balina priekšmetu krāsas, bet IR starojums uzkarsē gaismekli un telpu; LED gaismekļiem nav UV starojuma, ir minimāls IR starojums;
  • energoefektivitāte: jāizvēlas tāds gaismas arhitektūras risinājums, kas izgaismo pēc iespējas kvalitatīvāk ar vismazāko enerģijas patēriņu.

  80% no tā, ko mēs redzam, atrodas mums priekšā. Tādēļ liela vērība jāpievērš vertikālo plakņu izgaismojumam.

 • Gaisma mājās. Cilvēka dzīve ir pakārtota bioritmiem, ko tiešā veidā ietekmē gaisma. Gaismas arhitektūra palīdz radīt nepieciešamo atmosfēru dažādos dienas periodos. Tikko pēc pamošanās un pirms gulētiešanas vajadzīga silta gaismas temperatūra un klusināts apgaismojums mierīgai atmosfērai. Savukārt dienas aktīvajā periodā - vēsāka gaismas temperatūra un spilgta gaisma, lai veicinātu aktīvu noskaņojumu. Dažādiem notikumiem jānodrošina atšķirīga atmosfēra, ko var radīt ar gaismas arhitektūru. Piemēram, viesību laikā jāakcentē zonu, kur pulcējas cilvēki, vakariņu laikā jāizceļ ēdamzona, savukārt apkopējai svarīgs apgaismojums, kas nodrošina labu redzamību visā telpā.

 • Gaisma darba vietā. Gaisma ietekmē arī produktivitāti: lai sasniegtu labākus rezultātus darba vietā, nepieciešams atbilstošs apgaismojums. Ja darba vietā ir pareiza gaismas arhitektūra, darbiniekiem paaugstinās labsajūta un produktivitāte. Izvēloties gaismekļus birojam, jāņem vērā vairāki kritēriji:

  • gaismai jākrīt tādā virzienā, kas nerada traucējošas ēnas;
  • gaismekļiem jābūt ar samazinātu žilbinājumu;
  • svarīgi, lai apgaismojums telpā būtu variējams, jo gaismu uztveram individuāli;
  • apgaismojums nedrīkst būt vienmērīgs it visur, plakans un garlaicīgs.

  Sadarbības partneru pētījuma dati liecina, ka pareizi saplānots apgaismojums veicina darbinieku produktivitāti par 17,8 procentiem.

 • Dažāda veida gaismekļi. Ir divu veidu gaismas avoti - arhitektūras un dekoratīvā gaisma. Svarīgi, lai katrs apgaismojums veiktu savas funkcijas un viens otru papildinātu. Arhitektūras gaismekļi nodrošina pamata jeb fona gaismu un izceļ telpā svarīgāko. Savukārt dekoratīvie gaismekļi ir dizaina objekti - telpas dekori jeb akcenti.

 • Gaismas arhitekta piesaiste. Gaisma ir viens no arhitektūras projektēšanas procesa stūrakmeņiem. Lai veiksmīgi plānotu gaismas izvietojumu telpās un ārpus tām, gaismu arhitekts jāpiesaista jau ēkas projekta tapšanas pirmsākumos. Gaismu arhitekts uzklausa klienta vēlmes, plāno arhitektūras un dekoratīvās gaismas izvietojumu, pārzina gaismekļu sortimentu un prot savienot dažādu veidu un zīmolu gaismas objektus. Lai ieceres tiktu atbilstoši realizētas, gaismu arhitekts pārrauga ēkas būvēšanas procesu visā tā garumā.

Apgaismojums ikvienam mājoklim, birojam un dārzam

Kvalitatīvs apgaismojums ir neatņemama telpu sastāvdaļa. KRASSKY piedāvājumā – gaismekļi un to vadības sistēmas ne tikai telpām, bet arī terasēm, dārziem, pagalmiem un fasādēm.

Lasīt vairāk

Dažādiem mērķiem – dažādi gaismas ķermeņi
Lai mājoklī vai ārpus tā baudītu efektīvu apgaismojumu, kas pilda savas funkcijas un izskatās eleganti, jāizvēlas atbilstošs risinājums.

Arhitektūras gaisma
Arhitektūras gaismekļu uzdevums ir radīt fona jeb pamata gaismu, palīdzot telpā izcelt svarīgāko. Lai arhitektūras gaismekļi pilnvērtīgi pildītu tiem uzticēto lomu, svarīgi vēl pirms mājokļa vai biroja iekārtošanas piesaistīt gaismas arhitektu, kurš izveidos pārdomātu apgaismojuma koncepciju, ņemot vērā virkni faktoru.

Dekoratīvā gaisma
Dekoratīvais apgaismojums palīdz telpā vai pagalmā iegūt elegantus akcentus. Dekoratīvie gaismas ķermeņi ne vien rada gaismu, bet arī kalpo kā telpas dekori, papildinot interjeru.

Āra gaisma
Apgaismojums dārzam, pagalmam un citām vietām ārpus telpām pieprasa specializētus gaismekļus. Pirmkārt, tiem jārada atbilstoša gaisma, kas izceļas ar vairākām niansēm (spožumu, izkliedētību, u. c.). Otrkārt, gaismekļiem jābūt izturīgiem pret nokrišņiem un spēcīgām vēja brāzmām, kā arī tiem jāspēj darboties plašā temperatūras amplitūdā.

Intuitīva un moderna gaismas vadība – veids, kā atvieglot ikdienu
Izjust kvalitatīva apgaismojuma burvību par visiem 100 procentiem palīdz atbilstoša gaismas vadība. Lūk, daži iemesli, kāpēc pastiprināta uzmanība jāpievērš arī šim aspektam:
Ērta gaismas kontrole – gaismas vadības primārais uzdevums ir nodrošināt, lai ieslēgt, izslēgt un pielāgot telpās esošos gaismekļus ir vienkārši un intuitīvi;
Vienots dizaina risinājums  – ja jums rūp telpas interjers, svarīgi, lai, piemēram, griestu un sienas gaismeklis saskanētu ar gaismas vadības slēdžiem;
Noderīgas papildu opcijas – moderna gaismas vadība sevī ietver ne tikai slēdžus, bet arī citas funkcijas (gudrās mājas vadības sistēmas, kontaktligzdas, u. c.).

Lai gaismas vadības risinājumus organiski pielāgotu apgaismojumam, optimāls risinājums ir gaismas arhitekta pakalpojumu izmantošana.
H2 tag KRASSKY piedāvājumā – gaumīgi gaismekļi un vadības sistēmas
Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešams sienas apgaismojums mājas ārējai fasādei, ekstravagants gaismu risinājums mājoklim vai ergonomisks darba virsmu un griestu apgaismojums, mēs spēsim nodrošināt lielisku rezultātu. KRASSKY pieejami gaismekļi no tādiem zīmoliem kā:

 • iGuzzini;
 • Flos;
 • Delta Light;
 • ERCO;
 • Occhio;
 • Bocci;
 • DCW;
 • CTO;
 • Vibia;
 • Porta Romana;
 • Roll&Hill;
 • Apparatus;
 • Christopher Boots, un daudziem citiem.

Savus katalogus regulāri papildinām ar jauniem zīmoliem un precēm, ņemot vērā gan dizaina tendences, gan izvēloties, mūsuprāt, aizraujošus un oriģinālus gaismekļus, mēbeles, paklājus, santehniku un daudz ko citu piemērotu tieši Jūsu interjeram.

Mēs, KRASSKY, saviem klientiem piedāvājam ne tikai iespēju iegādāties nepieciešamās dizaina preces. Mūsu pakalpojumu klāstā ietilpst visi nepieciešamie soļi, lai jūsu mājoklis, birojs vai pagalms izskatītos lieliski – sākot ar iepazīšanos un jūsu vēlmju noskaidrošanu un beidzot ar tehniskā projekta izstrādāšanu, produktu pasūtīšanu un piegādi, kā arī montāžu, apdari un uzstādīšanu. Mūsu klientiem tikai atliek pastāstīt savas vēlmes – par pārējo parūpēsies KRASSKY pieredzējusī komanda.

Neatkarīgi no tā, kur un kāds apgaismojums nepieciešams, KRASSKY ir pareizā izvēle. Kvalitatīvi un daudzveidīgi gaismekļi no visā pasaulē iecienītiem zīmoliem, zinoši eksperti dizaina pasaulē un pilna cikla pakalpojumi – tas viss jūs sagaida mūsu interjera salonā Rīgā, Duntes ielā 3!

Aizpildiet interesējošo pieteikumu.
Pieteikties jaunumiem Pasūtīt atzvanu
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Piekrītu